Bitbucket

Bitbucket (dříve také známý jako Stash) přináší vývojářským týmům sílu Gitu, a navíc přidává vlastnosti pro kontrolu a správu.

Jde o řešení s vestavěným firewallem, které je bezpečné, rychlé a samozřejmě integrovatelné s Jira [prolinkovat na stránku s Jira]. Bitbucket také využijete v případě potřeby škálování a dostupnosti Git repozitářů. S pomocí Data Center varianty produktu lze navíc přidávat další uzly (nodes) bez přerušení provozu aplikace, tedy bez narušení produktivity vývoje. Další vychytávkou je možnost automaticky měnit stavy požadavků v Jira pomocí „chytrých“ commitů.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

  • Přímá správa uživatelů. Admini mohou spravovat uživatele a skupiny použitím LDAPu (např. Active Directory nebo OpenLDAP) nebo napojením na správu uživatelů v Jira [prolinkovat na stránku s Jira].
  • Sledování změn kódu. V případě, že je Bitbucket integrován s Jira, nabízí podrobné sledování úkolů vztažených ke zdrojovému kódu.
  • Integrace code reviews do vašeho vývojového procesu. Vývojářské týmy mohou pomocí pull requestů učinit revizi kódu, okomentovat ji a udělat změny před tím, než je jakýkoli kód zmergeován.
  • Enterprise řešení. Bitbucket byl navržen tak, aby enterprise uživatelům poskytl kontrolu nad potřebou vysokého výkonu a spolehlivosti, a tonejen s pomocí Data Center edice.

Více o Bitbucketu se také dozvíte na oficiálním webu společnosti Atlassian.


Pokud přemýšlíte nad tím, že Bitbucket je to pravé ořechové pro Vás a Vaši společnost, ale chtěli byste toho vědět ještě víc, napište nám a my Vás zahrneme všemi dostupnými informacemi.