Jak vybrat správný typ hostingu?

Vymyslet, navrhnout a nakódovat stránku je samozřejmě základ každého internetového projektu. Aby se však tento produkt následně stal dostupný pro veřejnost, je potřeba vykonat ještě několik dalších kroků. Prvním z nich je vlastnictví požadované domény, jež doporučujeme registrovat co nejdříve předem. Není nic horšího než dokončený projekt na již nedostupnou adresu. Druhým z kroků potřebných k uvedení stránek do provozu je hosting. Tady má provozovatel hned několik možností, a proto se mu budeme na následujících řádcích věnovat o něco podrobněji.

Nejjednodušší variantou je zakoupení hostingového prostoru u jedné z mnoha firem na trhu nebo na teto stránce. Při tomto řešení dostaneme za relativně malý poplatek určitý prostor na disku (dnes už mnohdy firmy nabízejí i neomezenou kapacitu) a standardizovaný výčet služeb jako je například PHP a MySQL. Toto řešení je tak vhodné zejména pro menší až střední projekty typu firemní prezentace či menší e-shop. Pokud však Vaše návštěvnost a s tím spojený traffic stoupá či existuje potřeba nadstandardních požadavků a služeb potřebných doinstalování na server, je nutné se začít poohlížet po řešení jiném.
dell-m1000e

Druhou variantou je VPS. S touto službou dostává zákazník vzdálený přístup k vlastnímu virtuálnímu serveru a je tak čistě na něm, jaký operační systém, programovací jazyk či rozšíření si do něj nahraje. Tento přístup však již logicky předpokládá určitou znalost funkčnosti serverů. VPS je totiž v základu většinou prázdné a zákazník si musí všechny služby teprve nainstalovat sám. Stále se však jedná pouze o virtuální servery, kterých běží hned několik na jednom hardwarovém zařízení. V případě, že tak ani VPS nestačí pokrýt vzrůstající návštěvnost a chod stránek se stává viditelně pomalým, nabízí se řešení v podobě dedikovaného serveru.

U dedikovaného serveru již zákazník získává pronájem celého hardwaru čistě pro sebe. Nedělí se o jeho výkon s žádným jiným projektem a zvládá tak návštěvnost daleko větší než předcházející řešení. Stejně jako VPS ale vyžaduje znalosti problematiky serverů. I zde je totiž čistě na zákazníkovi jaké služby či systém si do dedikovaného serveru nahraje.

Čtvrté řešení, tzv. housing, přichází na řadu v případě, že disponujete vlastním serverem a potřebujete ho napojit na rychlý internet, kterým jsou hostingové společnosti vybaveny. Vpřípadě housingu tak máte možnost Váš hardware umístit ve vhodných, většinou ideálně klimatizovaných podmínkách s přístupem na rychlostně garantované internetové připojení. Tento server tak pak schopen zvládat maximální možnou návštěvnost stejně jako pronajímaný server dedikovaný.

Potřebujete poradit s volbou hostingu, instalace VPS či výběru ideálního dedikovaného serveru? Obraťte se na nás. Se všemi těmito technologiemi máme celou řadu zkušeností a najdeme ideální variantu i pro Vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..