Co je to PHP a k čemu mi bude dobré?

Ať už řešíte malý či velký web, každý z nich potřebuje tu správnou technologii. Základem všeho je dnes samozřejmě dobře napsané HTML a CSS, které mnohdy na vytvoření menších stránek zcela stačí. U větších projektů, zejména pokud jsou navázány na databáze, už ale potřebujeme vytáhnout o něco větší kalibry. Jedním z těch nejověřenějších, který při vhodném použití dokáže zvládnout celou řadu různých úkolů, je PHP.
PHP_Logo
PHP je dynamický programovací jazyk fungující na straně serveru. Všechny operace, jež jsou v něm napsány, tak neprovádí uživatelovo zařízení, ale datacentrum hostingu. To pak posílá do návštěvníkova prohlížeče pouze výsledek ve formě čistého HTML kódu. S tím je spojena řada výhod v čele s malou náročností na hardware koncového uživatele a relativní bezpečnost kódu.

Obrovskou předností tohoto jazyka je také jeho široká podpora a rozšířenost. Jelikož se dnes v podstatě jedná o standardní řešení, jež používají miliony projektů po celém světě, je PHP podporováno a nainstalováno snad na všech dostupných hostinzích. Za svých osmnáct let existence si navíc díky široké a aktivní komunitě dokázalo vybudovat velmi obsáhlé knihovny funkcí, které výrazně urychlují programátorům práce.

Relativně jednoduše je pomocí PHP řešeno také napojení na databáze. Jazyk nemá problém komunikovat s naprostou většinou dnes používaných typů, samozřejmě včetně té nejoblíbenější – MySQL. PHP je tak dobře a relativně rychle použitelné ať už řešíte e-shop, redakční systém či jinou webovou aplikaci.

PHP dokáže ve zkušených rukou poměrně rychle proměnit každý zákazníkův záměr do reality. My takovéto zkušené ruce, které Vám jsou schopny s čímkoliv pomoci, v týmu máme. Ať už se to týká vytvoření zcela nového záměru či úpravou již stávajícího řešení – ozvěte se nám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..