Co je to SEO a k čemu je dobré?

Snad každý kdo na internetu podniká, publikuje či jakkoli jinak informuje potencionální zákazníky o své existenci, stojí před stejným problémem. Návštěvnost. I dokonalé stránky, které jsou schopny zaujmout na první pohled, by bez ní totiž prakticky jako kdyby neexistovaly.

Internet je dnes navíc již silně konkurenční prostředí, ve kterém soutěží o pozornost celá řada podobně zaměřených webových prezentací. Pokud tak zákazník zadá do vyhledávače dotaz, na který by mu mohla odpovědět právě ta vaše, je docela pravděpodobné, že se dostane spíše ke konkurenci než k vám. Na prvních pozicích výsledků vyhledávání se totiž objevují většinou ti, kteří už ví něco o SEO.
google_seo

SEO (z anglického Search Engine Optimization) je metodika, která optimalizuje strukturu a obsah stránek do takové podoby tak, aby pomohla společnostem jako Google či Seznam relevantně zařadit Váš web na správné pozice. Vyhledávače svou přesnou metodiku a algoritmus řazení výsledků z pochopitelných důvodů samozřejmě tají. Existuje však celá řada prokazatelně fungujících mechanismů, které jsou schopny pozici dlouhodobě vylepšovat.

Například čistý, přehledný a hlavně sémanticky správně napsaný kód bude vždy nadřazen kódu, jež i přes svou funkčnost nevyužívá jazyk HTML úplně správně. Na vyšší příčky se také budou dostávat stránky s kvalitním a unikátním obsahem. Ten se dá navíc podpořit správným využíváním klíčových slov dle tematického zaměření webu.

Takovýchto zlepšení struktury stránek pak existuje celá řada. Dobře provedené SEO je komplexním a dlouhodobým marketingovým procesem, jež je schopen výrazně zvýšit návštěvnost z vyhledávání. Ať už se jedná o analýzu kódu, definici klíčových slov, přepracování nebo kompletní vytvoření SEO textů či zajištění relevantních zpětných odkazů – s tím a mnohým dalším Vám můžeme výrazně pomoci. Naše služby jsou individuální a speciálně přizpůsobeny pro každý projekt zvlášť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..