Komplexní IT konzultace

Rádi se s vámi podělíme o naše know-how. Formou konzultací jsme připraveni vám pomoci s řešením projektového managementu, business požadavků, celkové architektury i s nasazením technologií, které máme v malíčku.  Máme za sebou velké projekty i dodávky malých aplikací a za celou naši kariéru jsme mnohokrát prošli peklem krizových situací. Často se říká, že nezávislý pohled otevře řadu možností k řešení jinak neřešitelných situací.

Nabízíme komplexní službu od startu projektu až do jeho nasazení do produkce a zároveň jsme schopni naskočit do jedoucího vlaku a váš projekt pomoci vrátit do správných kolejí. Naši projekťáci a architekti vám pomůžou připravit a dodržovat harmonogram, vytvoří zadání pro programátory a jiné odborné profese, dohlédnou na projektovou dokumentaci. Zároveň zajistí stoprocentní kontrolu a dozor nad celým projektem, aby se minimalizoval počet chyb, které se mnohdy projeví až v ostrém provozu, kdy jejich náprava bude složitá a především nákladná.  Máme dostatek zkušeností v komunikaci s koncovými klienty a udržování jejich dostatečné informovanosti a spokojenosti. Při své práci věříme totiž hlavně tomu, že projekty jsou o lidech, a v nich je zároveň největší kapitál všech týmů při odstraňování problémů.

Oblasti
Projektový management, návrh architektury, business proces analýza, informační analýza, databáze, aplikační servery, virtualizace, DevOps, automatizace, monitoring, aplikace a servery ve vysoké dostupnosti, performance tuning.

#sdileniknowhow

Vývoj aplikace na klíč

Vývoj aplikací a informačních systému je klíčovou činností v IT, kolem které se točí vše ostatní. Pokud se development uchopí za ten správný konec, dokáže do vašeho businessu vnést pořádek a zefektivnit ho. Řekněte nám, co má vaše nová aplikace splňovat, jak má vypadat a my ji pro vás naprogramujeme od A do Z. Pokud ještě nemáte úplně jasno, nevadí, pomůžeme vám celý projekt domyslet a popsat tak, abyste byli s výsledkem předem spokojeni. Technická náročnost pro nás není strašák, ale výzva.

Co si naprogramujeme, o to se také postaráme, můžete se tedy spolehnout, že vaší aplikaci zajistíme dlouhodobou údržbu a provoz. Můžete se na nás obrátit také v případě, pokud jste se svojí stávající aplikací spokojení, ale chtěli byste ji vylepšit, přidat nové funkce nebo vám chybí právě někdo, kdo by se o aplikaci staral a udržoval ji v dobré kondici.

Oblasti
Portály, agendy, BPM, IoT, Evidence

Jazyky
Java, .NET, Angular, React

Nástroje
Liferay, Vaadin, Elasticsearch, Docker, PostgreSQL, MS SQL Server, Oracle DB, MySQL

#appkanaklic #development

Aplikační infrastruktura

Pomůžeme vám vymyslet, co bude vaše nová aplikace umět a jak bude vypadat. Pro váš projekt ale také postavíme komplexní aplikační infrastrukturu (třeba na bázi OpenSource) a zároveň zajistíme provoz a podporu jednotlivých komponent. IT infrastruktura pro nás nejsou jen kabely a pokud svěříte správu aplikačních serverů a databází do rukou našich specialistů, nebudete litovat.

A jak to vlastně funguje? Vždy se snažíme vybudovat spolehlivou, dostupnou a výkonnou infrastrukturu, která bude v dokonalé symbióze s vaším stávajícím prostředím a zajistí tak větší efektivitu celého IT. Naším cílem je pro vás vybudovat takové aplikační prostředí, které bude odpovídat aktuálním trendům, všechny komponenty infrastruktury budou škálovatelné, snadno ovladatelné a budou splňovat nejvyšší bezpečnostní standardy. Na základě našich zkušeností víme, že nejlépe se nám pracuje ve společném týmu se zákazníkem, proto budeme rádi, když i vy se zapojíte a dohlédnete tak na to, aby celý projekt probíhal podle vašich představ.

Při návrhu nové aplikační infrastruktury nejdříve potřebujeme poznat vaše stávající IT prostředí a vyhodnotit rizika, abychom předešli možným problémům. Poté vám předložíme nabídku s kompletním návrhem vašeho řešení, které po schválení otestujeme a konečně můžeme přistoupit k samotné implementaci. Na naše specialisty se pak můžete kdykoliv obrátit v rámci další rozvoje infrastruktury nebo nám svěřit její provoz a správu.

Oblasti
Cloud, Virtualizace, Storage, OS

Nástroje
Openstack, AWS, oVirt, VMware, Proxmox, Ceph, Gluster, CentOS, RHEL

#postavinfra #aplikacniinfra #implementace

DevOps a automatizace

DevOps je oblíbený pojem dnešní doby a pro nás a naše zákazníky je to především účinná cesta, jak automatizovat rutinní operace, ušetřit drahocenný čas a soustředit se více na další rozvoj. DevOps tak našim klientům přináší konkurenční výhodu, protože výsledky práce jsou kvalitnější, rychlejší, zábavnější a posilují tak soudržnost týmu. My už jsme si principy DevOps vzali za své a přesvědčíme o jejich efektivitě i Vás.

Klíčovým prvkem zavádění DevOps kultury je přístup k projektu jako nedělitelnému celku a nastavení úzké vazby a komunikace mezi jednotlivými týmy. Přestože každý tým hraje v projektu svou roli, má své vedení, své ukazatele výkonnosti a často také sedí v jiných částech společnosti, tak cílem není to, aby si každý pracoval na svém vlastním písečku, ale právě nastavení společné odpovědnosti za celý projekt. Často dochází i k přesahu do kompetencí kolegů z jiných týmů.

Povýšit komunikaci a týmovou spolupráci na vyšší level rozhodně není jednoduchý a zároveň jediný „úkol“. Pomoci osvojit si DevOps kulturu mohou také vhodné technologie. Pro vaše vývojářské týmy vybudujeme komplexní, pružné a efektivní DevOps prostředí založené na produktech Atlassian nebo na zcela opensourcových produktech.

Benefity
Snížení provozních nákladů, zvýšení efektivity, výkonnosti a kvality služeb, optimalizace vývoje a agilní řešení požadavků, zlepšení schopnosti inovace a rychlejší reakce na změny

Oblasti
Projektový management, konfigurační management, automatizované nasazení aplikace, monitoring

Nástroje
Atlassian stack, AWX (Ansible), Jenkins, GitLab, GiT, Gogs, Zabbix, Docker

#devops #automatizace #konkurecnivyhoda #efektivita

Školení

Jsme rádi, pokud nám svěříte svůj projekt, ale zároveň chápeme, že i vy chcete vaše vlastní týmy neustále zdokonalovat a rozvíjet, proto v rámci našich služeb nabízíme také školení technologií, ve kterých jsme si jistí v kramflecích na 100 %.

Školení vám připravíme na míru, stačí nás kontaktovat a my vám navrhneme takový školicí model, který bude odpovídat vašim představám. Všechny naše kurzy jsou založeny na reálných řešeních, vycházejí z praktických zkušeností a můžete se spolehnout, že vždy budete pracovat s nejnovějšími technologiemi. Pokud nebudeme schopni pokrýt vaši poptávku vlastními silami, doporučíme vám naši spřátelenou společnost, která poskytuje na českém a slovenském trhu komplexní nabídku odborného IT vzdělávání v podobě technických a soft-skills kurzů, souvisejících vzdělávacích aktivit a certifikací pro IT profesionály.

Oblasti
Monitoring, DevOps – OpenSource, DevOps – Atlassian, automatizace, sběr, vizualizace a monitoring logů, databáze.

#timetotrain #rozvoj