Web Design

Internet je dnes už obrovsky konkurenční prostředí. Upoutat pozornost potencionálních zákazníků se snaží miliony stránek po celém světě a skoro každý “originální” nápad má na webu blízkou či vzdálenou alternativu. O tom, jak dostat návštěvníky na naše stránky se dočtete v článcích na téma Internetový marketing či SEO. Základem však vždy bude design, který uživatele zaujme, vyvolá v něm emoce či mu umožní jednoduché a přehledné procházení.

Upoutání pozornosti návštěvníka je pro výslednou dobu návštěvy či případnou konverzi naprosto klíčové. Pokud totiž zákazník nejde cíleně přímo za námi, máme k dispozici většinou jen několik málo sekund, ve kterých je třeba, aby pochopil k čemu stránky slouží a zorientoval se na nich. Zároveň by v něm měli být schopny vyvolat emoce, díky kterým si stránku zapamatuje i v budoucnosti.

Responsive_Web_Design_for_Desktop,_Notebook,_Tablet_and_Mobile_Phone

Správný design tak neznamená jen graficky pěkně vypadající stránku. Rozvíjející se obor uživatelského rozhraní a uživatelského zážitku (UI a UX) řeší, jak vhodně rozložit na webu jednotlivé prvky. Použít na hlavní stránce video nebo obrázek? Jaká je nejlepší architektura položek menu? Mít tlačítka v červené barvě, nebo budou návštěvníci lépe reagovat na zelenou? A byli vůbec schopni se zorientovat na našem webu a nenastal někde v procesu uzavírání zakázky problém? To jsou všechno otázky, které by si měl kvalitní designér umět položit a pomocí psychologie, zkušeností a hlavně empirického testování na ně také odpovědět.

Doba, ve které stačily obyčejné a čistě textové stránky je dnes už nenávratně pryč. Ve světě, kdy lidé dávají přednost pěkně vypadajícím věcem, se investice do správně vytvořeného designu rozhodně vyplatí. Nejen že web bude vypadat daleko lépe a vytvoří tak lepší image celé firmy, ale na základě testů a měření poskytne nejlepší možné výsledky, ať už jde o úspěšný prodej či jinou požadovanou konverzi.

Poraďte se s námi o vašich stránkách či o celém projektu. Jsme schopni Vám vypracovat kompletně nový návrh či jakkoli vylepšit použitelnost a funkčnost již stávajícího designu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..