Nový Zabbix 5.2

Nový Zabbix 5.2

Nový Zabbix 5.2

Právě dnes oznámila společnost Zabbix vydání nové verze monitorovací platformy Zabbix. Zabbix 5.2 zahrnuje mnoho vylepšení jako je komplexní syntetický monitoring, významnou změnou prošla také bezpečnost, monitoring IoT nebo monitoring průmyslových zařízení. Jak už je pro tuto monitorovací platformu zvykem, je kompletně ke stažení zdarma na oficiálním webu Zabbixu.

Zabbix poskytuje mnoho nativních integrací s tiketovacími, alertovacími a messagingovými systémy. Nová verze je navíc rozšířená o další seznam podporovaných služeb a aplikací, které lze snadno monitorovat. Nasazení Zabbixu na jedno kliknutí je k dispozici na cloudových platformách Azure, AWS, Google Cloud, IBM / RedHat Cloud, Oracle, Yandex a Digital Ocean.

Celkově Zabbix 5.2 přichází s více než 35 novými funkcemi a vylepšeními, a to už je pěkné číslo! Pojďme se seznámit s těmi nejvýznamnějšími

Nový Zabbix 5.2
  • Syntetický monitoring umožňuje flexibilní sběr metrik a pokročilé kontroly dostupnosti pomocí skriptovaných uživatelsky definovaných scénářů. Poskytuje také komplexní interakci s různými poskytovateli HTTP API, včetně cloudových API.
Nový Zabbix 5.2
  • Zabbix Insights. Tato funkce umožňuje Zabbixu generovat chytrá upozornění pomocí efektivní analýzy dat a detekce anomálií. Zabbix Insights mají velký význam pro obchod, protože informují uživatele o dlouhodobých klíčových IT metrikách a také o businessových a marketingových KPI.
Nový Zabbix 5.2
  • Citlivé informace doslava jako v trezoru. Zabbix představuje integraci s produktem HashiCorp Vault pro bezpečné ukládání citlivých informací, jako jsou hesla, klíče, různé tokeny API atd.
Nový Zabbix 5.2
  • Uživatelské role mohou spravovat vybraná oprávnění. Zabbix 5.2 umožňuje jednotlivým uživatelským rolím mnohem detailnější správu uživatelských práv a řízení přístupu k různým částem uživatelského rozhraní Zabbix, metod API a uživatelských operací.
Nový Zabbix 5.2
  • Load balancing pro UI a API. Zabbix UI a API lze nyní použít v load-balancing scénářích pro HA a škálování výkonu. Instance front-endu je možné nasadit jako fyzické nebo virtuální stroje, kontejnery v klastrových nebo cloudových platformách Kubernetes.
  • Podpora IoT protokolů. Zabbix nyní nativně podporuje nejběžnější protokoly pro monitoring senzorů IoT a průmyslových zařízení.

Novinky ve školení

Kromě mnoha technických vylepšení přináší Zabbix 5.2 také nová jednodenní online školení, která mají za úkol prohloubit již získané vědomosti.

Jedná se o tyto oblasti:

  • Automation and Integration with Zabbix API
  • Advanced Zabbix Data Pre-processing
  • Advanced Zabbix Security Administration
  • Advanced Problem and Anomaly Detection with Zabbix

Jako Zabbix Training Partner Vás již brzy budeme informovat o dalších detailech.

Webinář na téma Zabbix 5.2 bude!

Jak již bylo řečeno, novinek ve verzi 5.2 je opravdu hodně, proto pro Vás připravujeme webinář věnovaný právě tomuto tématu. Jakmile bude webinář připraven, budeme Vás informovat.

Zabbix ke stažení a další užitečné odkazy


Jako oficiální partneři a velcí fanoušci Zabbix platformy jsme schopni Vám poskytnout služby ze všech oblastí Zabbix monitoringu na té nejvyšší úrovni. Pokud by vás zajímala živá ukázka instalací Zabbixu u našich zákazníků, rádi vás pozveme na kávu a ukážeme vám Zabbix v praxi.

Kontaktovat nás můžete buď přes formulář, nebo nám napište e-mail.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..