Vyšel nový Zabbix 4.4

Vyšel nový Zabbix 4.4

Vyšel nový Zabbix 4.4, horké novinky přímo ze Zabbixu!

V úterý 8. října bylo oznámeno vydání verze Zabbix 4.4, která přichází s novým Zabbix Agentem napsaným v jazyce GO, nastavuje jednotné šablony a vizualizaci posouvá na zcela novou úroveň. Navíc, jak už je pro tuto monitorovací platformu zvykem, je kompletně ke stažení zdarma na oficiálním webu Zabbixu.

Ale vezmeme to pěkně popořadě a začneme novými funkcemi, které jsou podle nás ty nejvýznamnější. Máme se na co těšit.

  • Již zmiňovaný Zabbix Agent nové generace. Zabbix 4.4 představuje nový typ agenta, zabbix_agent2, který nabízí modulovatelnou architekturu s pokročilými monitorovacími funkcemi. Pokud se rozhodnete zůstat u stávajícího agenta, není to problém, tato verze bude stále podporovaná.
  • Webhooks a programovatelná logika pro upozornění a notifikace. Integrace s externími notifikačními a ticketovacími systémy je výrazně vylepšena tím, že byla definována veškerá procesní logika pomocí vestavěného JavaScript modulu. Více informací najdete zde.
  • Sjednocené a zjednodušené Zabbix šablony. Abyste šablony uměli správně používat, doporučuje přečíst si guideline.
  • Dočkali jsme se také oficiální podpory TimescaleDB, která je rozšířením naší oblíbené PostreSQL.
  • Zabbix 4.4 nabízí mnohem viditelnější popis itemů. Tuto funkci ocení především DevOps a NOC vývojáři, protože jim poskytuje aktuální informace za účelem urychlení analýzy a řešení problémů.
  • Pokročilé možnosti vizualizace. Nastavení dashboardů a widgetů můžete nyní měnit jedním kliknutím.  
  • Podpora nových platforem. Ke stávajícím podporovaným platformám přibylo několik nováčků jako např. SUSE Linux Enterprise Server 15, Debian 10, Raspbian 10, Mac OS/X, RHEL 8, MSI for Windows Agent. Všechny podporované platformy najdete zde.
  • Cloud deployment na jedno kliknutí. Zabbix můžete snadno nasadit jako container nebo jako image, a to pro různé cloudové poskytovatele: AWS, Azure, Google Cloud, Digital Ocean, Docker

Nových funkcí je mnohem víc, proto přidáváme odkaz na jejich kompletní seznam. A pokud byste to chtěli mít bez práce, obraťte se na nás, rádi Vám Zabbix 4.4 představíme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..