První český Zabbix Online Meetup

První český Zabbix Online Meetup

Společně s partnery DATASYS, S.ICZ a TOTAL SERVICE Vás srdečně zveme na první český online Zabbix meetup. Můžete se těšit na prezentace předních českých partnerů, které se prolínají skrze portfolio Zabbix monitoringu, a pozvání přijal zakladatel a CEO Zabbixu, Alexei Vladishev.

KDY: 15. října 2020, začínáme v 10:00

KDE: online přes platformu ZOOM

REGISTRACE (zdarma)

Na meetupu vystoupí

 • Tomáš Heřmánek, CTO společnosti CoreIT, který Vás provede celou akcí, a jeho prezentace má název „Napojení Zabbixu na Jira Service Desk“
  • Praktická ukázka nové funkcionality Webhooks, při které prozradíme, jak snadno a rychle napojit Zabbix na Jira Service Desk.
 • Lukáš Malý ze společnosti DATASYS s prezentací „Zabbix jako základ pro SIEM systém“.
  • Centrální nástroje pro bezpečnostní dohled jsou jedním z pěti hlavních technologických pilířů při řízení informační bezpečnosti. Propojili jsme provozní monitoring nástrojem Zabbix s log management vrstvou, tj. vrstvou sofistikovaného sběru logů, a také SIEM vrstvou jejich pokročilého automatizovaného i manuálního vyhodnocování. Výsledkem je jednotná konfigurační databáze zařízení a monitorovaných položek a jednotný systém alertování pro provozní i bezpečnostní dohled.
 • Alois Zadražil za společnost S.ICZ a jeho prezentace „Sledování Zabbix serveru jiným Zabbix serverem“.
  • Sledování Zabbix serverů jiným Zabbix serverem, aneb praktický příklad využívání Tagů a asynchronního přenosu událostí.
 • Za společnost TOTAL SERVICE vystoupí Filip Horák s prezentací „Jeden vládne všem“.
  • Jak funguje nasazení jednoho Zabbix serveru pro vyšší desítky klientů? Jaké služby jsme museli pro tyto účely vytvořit a jaké vlastnosti Zabbix serveru nám dělají největší problémy? Jakým způsobem probíhá upgrade Zabbix serveru v takovém nasazení a jsou klienti s celkovým pojetím služby spokojení? Ve statistickém okénku se pak dozvíte jaké datové toky takové nasazení generuje nebo jakou zátěž to představuje pro server.

Program

10:00 – 10:15Přivítání a úvodní slovoTomáš Heřmánek, CoreIT
10:15 – 11:15About ZabbixAlexei Vladishev, Zabbix
11:15 – 11:30Přestávka 
11:30 – 12:30Zabbix jako základ pro SIEM systémLukáš Malý, DATASYS
12:30 – 13:30Přestávka na oběd 
13:30 – 14:15Sledování Zabbix serveru jiným Zabbix serveremAlois Zadražil, S.ICZ
14:15 – 15:00Jeden Zabbix vládne všemFilip Horák, TOTAL SERVICE
15:00 – 15:15Přestávka 
15:15 – 16:15Praktická ukázka napojení Zabbixu na Jira Service Desk
Poděkování a rozloučení
Tomáš Heřmánek, CoreIT

Něco málo o prezentujících

Tomáš Heřmánek
Tomáš je CTO společnosti CoreIT a je velkým fanouškem open source projektů. Specializuje se na aplikační servery, automatizaci a samozřejmě monitoring.
V posledních několika letech jsem měl tu čest spolupracovat s kolegy na řadě velkých projektů, které měly úspěch nejen v IT světě. Největším a srdcovým projektem ale i nadále zůstává CoreIT.

Lukáš Malý
Pracuje jako IT konzultant ve společnosti Datasys. Vystudoval VOŠ Liberec, obor Počítačové systémy. Ve svém oboru prosazuje otevřená řešení IT infrastruktury.
Ve společnosti Datasys se podílí na vývoji a implementacích Logmanagementu ELISA, který integruje několik známých Open Source projektu. S oblibou používá operační systémy *BSD.

Alois Zadražil
Ve společnosti S.ICZ pracuji 20 let, aktuálně na pozici vedoucího oddělení svěřené správy. Pro dohled svěřených systémů používáme dohledový systém Zabbix, který se stal naším preferovaným produktem. Jeho implementaci a konfiguraci se věnuji posledních 10 let – zhruba od Zabbixu verze 1.8. V současnosti jsem certifikován jako ZCE a sledovat vývoj Zabbixu i pracovat na implementacích dohledových systémů mě stále baví. 😊

Filip Horák
Příznivec otevřeného softwaru a jednoduchých věcí, kterému musí práce dávat především smysl. Zatím nepřekonaným kariérním vrcholem bylo vdechnutí života jednomu z vědeckých center AV ČR a UK. Rád si zahraje fotbal a po něm si ještě raději dá studené pivo. Mezi jeho oblíbená zvířátka patří tučňák, liška a pták bouřlivák, nicméně doma má černou kočku.


Pokud máte jakékoliv dotazy, obraťte se, prosím, na Petru Goldmannovou: petra.goldmannova@coreit.cz, 737 217 467.

Více o CoreIT a Zabbixu najdete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..