První český Zabbix Online Meetup

První český Zabbix Online Meetup

První český Zabbix Online Meetup

Dovolte nám jménem CoreIT i všech partnerů, kteří se podíleli na organizaci prvního českého Zabbix online meetupu, poděkovat za Váš zájem a Vaši účast. Všechny prezentace a jejich videozáznamy najdete níže.

Na meetupu vystoupili:

Alexei Vladishev
  • Alexei Vladishev, CEO a zakladatel Zabbixu, který zahájil meetup prezentací „Making monitoring easier with Zabbix 5.0 LTS“.
  • An overview of the latest Zabbix functionality that helps to make monitoring tasks much more straight forward and secure. Some of the upcoming functionality of Zabbix 5.2 will be reviewed as well.
Dmitry Lambert
  • Dmitry Lamberts, Head of Technical Support v Zabbixu. Dmitry mluvil o tom, jak je důležité pracovat s aktuální verzí Zabbixu. Prezentace se jmenuje „Importance of keeping up wit latest release“.
  • Sometimes users want to delay the upgrade and stick with old version just because of fear that their customization’s will break. However new release might cover customized functionality out of the box, and delaying the upgrade will only bring more trouble in future.
Lukas Maly
  • Lukáš Malý ze společnosti DATASYS s prezentací „Zabbix jako základ pro SIEM systém“.
  • Centrální nástroje pro bezpečnostní dohled jsou jedním z pěti hlavních technologických pilířů při řízení informační bezpečnosti. Propojili jsme provozní monitoring nástrojem Zabbix s log management vrstvou, tj. vrstvou sofistikovaného sběru logů, a také SIEM vrstvou jejich pokročilého automatizovaného i manuálního vyhodnocování. Výsledkem je jednotná konfigurační databáze zařízení a monitorovaných položek a jednotný systém alertování pro provozní i bezpečnostní dohled.
FilipHorak
  • Za společnost TOTAL SERVICE vystoupil Filip Horák s prezentací „Jeden Zabbix vládne všem“.
  • Jak funguje nasazení jednoho Zabbix serveru pro vyšší desítky klientů? Jaké služby jsme museli pro tyto účely vytvořit a jaké vlastnosti Zabbix serveru nám dělají největší problémy? Jakým způsobem probíhá upgrade Zabbix serveru v takovém nasazení a jsou klienti s celkovým pojetím služby spokojení? Ve statistickém okénku se pak dozvíte, jaké datové toky takové nasazení generuje nebo jakou zátěž to představuje pro server.

Něco málo o prezentujících

Lukáš Malý
Pracuje jako IT konzultant ve společnosti Datasys. Vystudoval VOŠ Liberec, obor Počítačové systémy. Ve svém oboru prosazuje otevřená řešení IT infrastruktury.
Ve společnosti Datasys se podílí na vývoji a implementacích Logmanagementu ELISA, který integruje několik známých Open Source projektu. S oblibou používá operační systémy *BSD.

Filip Horák
Příznivec otevřeného softwaru a jednoduchých věcí, kterému musí práce dávat především smysl. Zatím nepřekonaným kariérním vrcholem bylo vdechnutí života jednomu z vědeckých center AV ČR a UK. Rád si zahraje fotbal a po něm si ještě raději dá studené pivo. Mezi jeho oblíbená zvířátka patří tučňák, liška a pták bouřlivák, nicméně doma má černou kočku.

Alexei Vladishev, CEO, Zabbix, Latvia
Alexei is the author of Zabbix, an enterprise class open source monitoring solution, and also the founder of Zabbix LLC, the company developing Zabbix.

Dmitry Lamberts, Head of Technical Support, Zabbix, Latvia
Dmitry has a solid experience in UNIX/Linux system engineering, network administration and security. Having delivered multiple projects and Zabbix training worldwide Dmitry has a hands-on experience and in-depth knowledge of advanced configurations, such as high availability, clusters, virtualization, and performance tuning. Proven track record of solving complicated customer support tasks, passion for emerging technologies and out-of-the-box thinking guarantees thorough, high-quality services for Zabbix enterprise-level customers.


Pokud máte jakékoliv dotazy, obraťte se, prosím, na Petru Goldmannovou: petra.goldmannova@coreit.cz, 737 217 467.

Více o CoreIT a Zabbixu najdete zde.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..